Slová do uší #3

napísal , 30 Nov 2011 [ Hudba ]

Podcasty, bo prečo nie.

comedy bang bang

Comedy Bang Bang

web iTunes

Poznáte Between Two Ferns? Najnepríjemnejšiu interview show so Zachom Galifianakisom? To je ten z Hangover. Tak Scott Aukerman (nie z Hangover) ju produkuje. A má kopu kamarátov stand-up a iných komikov, napríklad takého Zacha Galifianakisa (ten z Hangover). A čas od času sa zopár z nich natíska do jeho štúdia (Scottovho, nie Zachovho. Zach je ten z Hangover.) a začne Comedy Bang Bang.

Princíp je podobný ako pri Doug Loves Movies z minula - postav komika pred mikrofón a bude špás. Scott, rovnako ako Doug (nie z Hangover), má pre hostí pripravenú plnú prdel hier trhlého charakteru, tu však nie sú obmedzené na jednu tému. A hlavne - Bang Bang sa odohráva v štúdiu bez publika. Takže aktérov nikto nevidí. A komici zvyknú mať schopnosť imitovať hlasy, prípadne aspoň nejakú tú postavu "zahrať". A keďže ich nevidíme, kedykoľvek môže niekto napríklad "nečakane vtrhnúť" do štúdia a iné absurdity.

Ak ste ako ja, máte 2 nohy. Čo je ale dôležitejšie, ak ste ako ja, budete fascinovaní schopnosťou niektorých hostí kompletne sa stratiť vo fiktívnej postave v scénkach, ktorú sú zväčša improvizované. Vo všeobecnosti, ak sa na zozname hostí vyskytujú Paul F. Tompkins, Seth Morris, Jon Daly alebo Nick Kroll, dostane bránica zabrať. Ak vás baví Bob Ducca alebo Bobby Bottleservice máte zrejme uši a tie potrebujú Comedy Bang Bang.

irrational behavior podcasts

Irrational Behavior / Irrational Interviews

behavior interviews iTunes

Irrational Games je herné štúdio a herné štúdio je štúdio, čo robí hry. Ako napríklad System Shock 2. Alebo BioShock. Ale nie BioShock 2, pretože nie. Irrational je štúdio, ktoré vstalo z popola legendárnych Looking Glass Studios a Irrational Behavior bude zaujímavý hlavne pre tých, čo vedia o čom tu točím. Vy ostatní si bežte zahrať ich hry, seriously, sú jedny z tých lepších.

Behavior je pochopiteľne zameraný na jednotlivé projekty a zamestnancov a okrem zaujímavých tém sa vyznačuje vysokými produkčnými kvalitami - zvučky, predstavenia, preslovy, prechody, samotná kvalita zvuku.. všetko je na profesionálnej úrovni a je evidentné, že si niekto dal záležať. Epizódy si pritom držia uvoľnený, konverzačný štýl a dozvieme sa čo to o začiatkoch štúdia, historky z vývoja hier, čo to tiež o projektoch, ktoré nevyšli a tak vôbec. Interesting stuff.

Interviews by však mohli zaujímať aj tých, čo už prestali čítať. Tu si Ken Levine, najväčší iracionál, do štúdia pozýva kolegov z branže (dobré slovo, btw), prípadne z bránž (toto slovo asi neexistuje) iných. Napríklad komiksových scenáristov. Alebo režisérov. Napríklad úplne najviac najlepšieho Mexičana planéty. Hint: Guillermo del Toro. A kto čítal všetky príspevky tejto série má zrejme priveľa voľného času a možno si tiež všimol, ako veľmi mám rád rozhovory so zaujímavými ľuďmi. So yeah. Do this.

startalk radio podcast

StarTalk

web iTunes

Moja extrémne heterosexuálna láska k Neil deGrasse Tysonovi je tu na blogu už zdokumentovaná. Takže si to prečítajte a mali by ste pochopiť, prečo by vás tento podcast mal zaujímať. V opačnom prípade si nezaslúžite Internet.

Tyson tu svojim [vlož superlatív] štýlom rozpráva nielen o hviezdach (to sú tie veci, ktoré z Bratislavy nevidíte) ale aj o prírodných katastrofách, cestovaní v čase alebo o fyzike superhrdinov. LOL, nerd.

Na pomoc si, okrem expertov v danej oblasti, vždy pozve nejakého komika a fakt, že yablko počúva niečo s komikmi vás zaiste zarazí. Keď to rozchodíte si nezabudnite vypočuť aj rozhovory so Stephenom Colbertom a Jonom Stewartom. Ak ich nepoznáte, choďte sa hanbiť do kúta. Ja budem ten, čo nad vami sklamane krúti hlavou.

EDUCATE YOUR TINY LITTLE MINDS, PUNY EARTHLINGS!

the tobolowsky files

The Tobolowsky Files

web iTunes

Dosť bolo srandy.

"A series of short stories about life, love, and the entertainment industry as told by actor Stephen Tobolowsky."

Stephen Tobolowsky je herec ktorého poznáte. Neviete o tom, ale poznáte ho. Videli ste ho v Groundhog Day, v Memente, v Deadwood a v milióne dalších vecí. A je skvelý rozprávač. Tobolowsky Files sú príbehy zo života o živote. Príbehy jeho vlastné, avšak dobré príbehy sú všeobecne aplikovateľné a Stephen ich vie podať spôsobom viac než presvedčivým. Vtipné, vážne, dojemné... občas smutné, ťažké. Tento podcast počúvam viac menej sporadicky, paradoxne práve kvôli sile niektorých z príbehov.

Neviem vypichnúť, najlepšie začať pekne od začiatku. Navyše niektoré príbehy na seba nadväzujú a takto sa aspoň nestratíte. Tobolowsky si zo života ochutnal značný kus, má čo povedať a vie ako. Má neuveriteľnú pamäť a schopnosť vybrať z vecí podstatu a podať vám ju priamo do uší. Epizódy sa pred častom začali vysielať v nejakých amerických rádiách a plánujú sa live vystúpenia, čo môžete brať ako testament kvality.


A teraz zopár bonusov, pre ktoré sa mi nechce vyrábať ikonky a formulovať slová do viet.

Fight Club

games.cz iTunes

Herný podcast, za ktorým stoja ľudia z časopisu LEVEL. Pôvodne začal ako hPod servera hrej.cz a bol to myslím prvý podcast, čo som začal počúvať. Časy čakania na každú epizódu síce pominuli, ale občas si ešte pár teplých slov o hrách do hlavy nalejem. Podcast robia fajn ľudia, z ktorých niektorí robia fajn hudbu a vďaka iným som objavil Porcupine Tree. Čo je fajn.

37signals podcast

web iTunes

Yo, all you biznis pípl in da haus, tento je pre vás. Ak ste čítali Rework, viete prečo počúvať a ak si vypočujete, viete prečo kúpiť Rework. Stále nič? Ok, skúste si pozrieť prednášky The secret to making money online a Why work doesn't happen at work a skúste to znova.

Gratulujem, prežili sme.

napísal , 30 Nov 2011

čo ty na to?

komentuj ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom
ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom