Čo nenapadlo mládencom z Apple

napísal , 2 Jan 2012 [ Hudba ]

Viete aký je rozdiel medzi Sony-Ericssonom K750i z roku 2005 a iPhone-om 4(S) z roku 2011?

K750-tka sa dá použiť ako prehrávač hudby bez nutnosti vyťahovať ho z vrecka. Dá sa pridávať a uberať hlasitosť, preskakovať medzi pesničkami a zapauzovať alebo spustiť prehrávanie.. stačí len nahmatať a stlačiť správny gombík.
To je jeden z dôvodov prečo som si ten telefón tak obľúbil a zavrhol standalone MP3 prehrávače. Dal sa použiť ako plnohodnotný a dobre spravený prehrávač hudby a bol stále so mnou.

Dá sa tak použiť aj najlepší* telefón súčasnosti?
* teda aspoň podľa mňa :)

Na prehadzovanie skladieb alebo zastavenie prehrávania treba iPhone pekne vytiahnuť z vačku, 2x stlačiť home a potom ťuknúť na obrazovku. To nie je moc user-friendly.. hlavne nie v zime.. s rukavicami.. a hlavne keď si zoberieme, že iPhone má na boku tiež tlačítka ako spomínaný Sony-Ericsson. Ok, na iPhone sa dajú prehadzovať pesničky s dodávaným handsfree, ale ak chcete použiť normálne sluchátka, máte smolu.

Dosť bolo kecov, povedzme si radšej čo s tým.

Mládenci z Applu tento podstatný detail už 4 roky prehliadajú, preto nám neostáva nič iné, len zobrať osud do vlastných rúk a jailbreaknúť telefón (iPod touch). Po jailbreaknutí sú 2 možnosti. Buď si cez Cydiu nainštalujete SBSettings (asi najpoužívanejšie jailbreak vylepšenie) alebo iba samostatný Activator. Activator je utilita umožňujúca priraďovať akcie k stlačeniam kláves a určitým gestám (napríklad prejdenie po status bare vytiahne SBSettings).

Čo je pre nás podstatné, môžeme priradiť prehadzovanie pesničiek na tlačítka hlasitosti s tým, že za zachová aj ich pôvodná funkcionalita. Krátke stlačenie bude meniť hlasitosť, dlhé stlačenie bude prehadzovať skladby, stlačenie oboch naraz zapauzuje/spustí prehrávanie.

Activator nájdeme v nastaveniach.

Zrejme budeme chcieť, aby boli tieto špeciálne funkcie aktívne len keď je telefón zamknutý, v opačnom prípade treba vybrať anywhere. Na "anywhere" však pozor, mám pocit, že spôsobuje nefunkčnosť pluska ako spúšte foťáku v iOS5.

Teraz už len treba nájsť správne kombinácie tlačítok - "up short hold" a "down short hold" pre nasledujúcu/predchádzajúcu skladbu a "both press" pre pauzu/spustenie...

A konečne môžeme používať iPod ako seriózny hudobný prehrávač :)

btw: Ak niekto tuší komu z Applu treba poslať návrh, aby sme sa dočkali takejto featúry aj v oficiálne bez jailbreaku, dajte vedieť.

btw2: Na ovládanie iPodu tlačítkami hlasitosti existujú jailbreak utility, ale ani jedna poriadne nefunguje s iOS5 (padá springboard, nedá sa zapnúť display, atď.). Activator funguje bez problémov.

napísal , 2 Jan 2012

15 komentárov

komentuj ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom
 1. Martin [ Pondelok 2.1.2012, 19:46 ]

  Vacsinu zakladnych commandov zvlada Siri velmi dobre, taze na 4S nepotrebujes ani JB .. :)

 2. alex [ Pondelok 2.1.2012, 22:15 ]

 3. Miroslav Toman [ Utorok 3.1.2012, 08:57 ]

  Alex čo sa ti oplatí viac? Táto fičurka cez jailbreak zadarmo alebo slúchadlá za 74€ ?

 4. František Kocúrik [ Utorok 3.1.2012, 09:26 ]

  Slúchadlá ani nemusia byť od Applu. Tieto mám a sú fajné:
  http://www.marshallheadphones.com/

 5. Fero Volar [ Utorok 3.1.2012, 09:29 ]

  Kup si In-Ear Headphones with Remote a mas vystarane.

 6. 81403 (blade) [ Utorok 3.1.2012, 10:23 ]

  To, čo hovorí Miro.
  Vyhadzujte peniaze za sluchátka prispôsobené na iPod, ja si pripojím tie, čo už mám a namiesto XX eur ma to stálo pár minút.

 7. yablko [ Utorok 3.1.2012, 14:06 ]

  František Kocúrik: dobrá stránka

 8. M.Habarta [ Streda 4.1.2012, 21:59 ]

  Marshally jsou na svou cenu zvukově prý průměr až podprůměr. Bohužel, páč vypadají super.

 9. chiwo [ Štvrtok 5.1.2012, 14:59 ]

  presne tato vec mi na mojom iphone chybala a nejako som sa nad tym ani nezamyslal ze ci sa to da vyriesit Dakujem :)

 10. alex [ Nedeľa 15.1.2012, 23:06 ]

  ja mam kabel z iphonu (s remote controllerom), z ktoreho som odstrihol drivers ("sluchatka", tie konce) a naletoval som tam in-ear sennheiser.
  stalo to tolko co tie sennheiser sluchatka.
  killer feature tohto riesenia? narozdiel od hentoho sony/JB riesenia si nechytam nohavicu, akoby som hral vreckovy gulecnik, ale len kabel, ktory mam pri brade.

  ozaj, spomenul som, ze v tom mam vlastne aj handsfree??

 11. 81403 (blade) [ Pondelok 16.1.2012, 18:46 ]

  To je tiež fajn riešenie.. trocha invazívne a nerobil by som to s nejakými badass veľkými sluchátkami, ale na štuple je to dobré

  Nuž čo, ja si rád chytám gule a tvárim sa pri tom, že prehadzujem presničky na telefóne :)

 12. OpravduMoucha [ Utorok 17.1.2012, 22:00 ]

  Tohle mě sralo u Xperia X8.. cyanogenmod to pořešil!

 13. ver4rs [ Streda 13.6.2012, 07:56 ]

  Oplati sa mi jailbreak? na 3G

 14. 81403 (blade) [ Streda 13.6.2012, 11:23 ]

  Ja osobne by som nechcel byť bez JB. Toto na hudbu je super, sbsettings tiež a najnovšie vyšiel tweak, čo dosť spríjemňuje písanie textu - "SwipeSelection".
  Potom NoBookmarks (pri spustení prázdneho safari nevyskočí to sprosté okno s bookmarkami), ale to už tuším oficiálne zakomponovali do iOS a Installous, vďaka ktorému môžeš vyskúšať apps predtým ako ich kúpiš (alebo nehanebne pirátiť).
  Na druhej strane JB komplikuje updateovanie na nový OS, čo ti ale môže byť na 3G jedno.

ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom