Registrácie otvorené, úspech, nový kurz

napísal , 9 Mar 2015 [ CSS HTML JavaScript jQuery PHP SQL Tutoriály Videá ]

Registrácie do kurzu Webrebel sú znova otvorené. A pravdepodobne naveky. Čiže si to môžete kúpiť kedy chcete, iba ten support je časovo obmedzený do leta. To bol hlavný dôvod, prečo mal kurz v prvom kole obmedzené registrácie a štartovací dátum - aby sme obišli situáciu, že niekto si kurz kúpi o 3 roky a bude chcieť 3 mesačný support. To by som potom poskytoval podporu do konca života a nezostal by mi čas na iné veci.

Ako napríklad na nový kurz.

Začal som s frontendom, chce to nejaký backend. Po konzultácii s facebookom a twitterom voľba padla na PHP a Laravel framework. PHP nie je v posledných rokoch zrovna sexy jazyk, ale absolútna väčšina jobov u nás chce práve PHP programátorov. Entry-level joby sú PHP, preto je to stále solídna voľba pre začiatočníka. A na to netreba zabudnúť - toto bude seriál pre začiatočníkov. PHP možno "nie je budúcnosť", ale ak má ten kurz byť reálne užitočný, zvoliť najpoužívanejšiu technológiu neznie ako blbý nápad.

Ruby už má pokryté learn2code, s ostatnými klasikami nemám veľké skúsenosti a Node.js, React/Flux, Meteor sú zaujímavé skôr pre skúsených programátorov. Nechcem začiatočníkom modzgy mútiť všetkými tými javascriptovými divočinami a navyše pri nových technológiách si treba dať pozor. Taký Angular bol nedávno druhý príchod Krista, dnes sa naň už nadáva. Nechcem dať mesiace života do niečoho, čo na konci už možno bude out:) Takže bude to pre začiatočníkov a bude to overená technológia, ktorá ešte pár rokov nikam neodíde.

Ešte nemáme stanovený žiadny dátum, ale niekedy tento rok. Medzičasom sa môžete nahlásiť do Webrebela, prípadne ho podarujte známym, bude celý veselý z toho:) A tu je môj článok O úspechu. Rozoberám v ňom, či považujem rebela za úspech a čo vlastne to slovo pre mňa znamená. Tam budem dávať také osobnejšie veci, brm zostane na tech stuff.

24. 3. tiež začína ďalší learn2code Webdesigner kurz so mnou ako inštruktorom. To je ten, kde učím naživo, v triede s ľuďmi. Tak sa prihláste, kým je čas! Hlavne, ak ste ženy, pretože come on, hádam nenecháte mužov vyhrať:)

napísal , 9 Mar 2015

10 komentárov

komentuj ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom
 1. Maroš Sásik [ Pondelok 9.3.2015, 19:00 ]

  Gratulujem k úspechu!

  Ako nadšenec Wordpessu vidím, že Ti v ňom stále ležia peniaze po ktoré sa stačí zohnúť skôr než to urobí niekto iný. Nehovoriac o ďalšom príleve Rebelov kvôli CSS/HTML.

 2. a [ Utorok 10.3.2015, 00:09 ]

  yablko

  o uspechu - velky vdak za toto, neverim ze existujes,
  Mam v poslednej dobe, ze len ja som taky somar, ze chcem robit veci preto ze ma bavia a peniaze su druhorade.
  Pozdravujem ta a nech ti to vydrzi, aj ked to je takze v tom nekonecnom mori ambicioznych vychodniarov co ktorym staci zohnut sa pre peniaze skor ako to urobi niekto iny.

 3. Nettista [ Utorok 10.3.2015, 17:47 ]

  Laravel? WTF ... Co takhle Nette?

 4. Mirec [ Utorok 10.3.2015, 18:02 ]

  Webrebel mi dal novú štavu, inšpiráciu do života, učil som sa už predtým kodiť, no toto je ako by ste nasadli na raketu a fičíte. Super vysvetlovanie vo videách, rýchlo človek pochopí čo a ako funguje a dokonca pri tom nezaspí ale sa zasmeje. Proste NADRTENA dávka informácii na šupu po lopate, tak že tomu pochopí aj moja babka. Medzi časom sa budem trošku šprtat aj v PHP a ked sa ti Roman podarí zbuchat nejaký ten backend kurz idem do toho.
  Ja osobne som za platenú verziu. Takže odomna velke DIK

 5. yablko [ Utorok 10.3.2015, 20:02 ]

  vďaka:)

 6. Tomas [ Štvrtok 12.3.2015, 20:58 ]

  Super praca yablko, idel som tie videa zadarmo, hned ako budem mat na to peniaze tak si to kupim, bohuzial teraz mam tazke obdobie a nemozem to kupit..
  Nech sa dari aj nadalej

 7. jaanij [ Piatok 13.3.2015, 00:44 ]

  veruze...chcelo by to nejaky backend..

 8. a [ Pondelok 23.3.2015, 10:26 ]

  ahoj yablko, dakujem za tutoriali. Kupil som ich synovy, nakoniec si ich pre ozivenie studujem aj ja.
  Tesim sa. Este raz vdaka.

 9. yablko [ Pondelok 23.3.2015, 16:58 ]

  to je super, vďaka:)

 10. Deyms [ Pondelok 25.5.2015, 20:01 ]

  Ahoj,
  chápu teda správně, že když mám teď zakoupeného webrebela, tak support mohu využít jenom do léta? Potom už tě vůbec není možné kontaktovat?

  Děkuji předem :)

ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom