Čo počúvajú ľudia v BA - behind the scenes

napísal , 27 May 2012 [ Videá ]

Ak ste ešte nevideli naše video, ako sme sa pýtali ľudí v Bratislave, čo práve počúvajú, utekajte sem: http://spaceunicorn.sk/blog/co-pocuvaju-ludia-v-bratislave/.

Viacero ľudí zaujímali kadejaké "zákulisné" informácie ako napríklad koľko ľudí sme naozaj natočili, koľkí nás poslali do preč, čím sme točili, koľko nám to trvalo a kadečo iné. Tu sa to pokúsim všetko zhrnúť.

Ľudia

Vo videu môžete vidieť 25 ľudí, ktorí nám povedali, čo počúvajú, plus troch, čo počúvali hokej. Koľko sa ich do videa nedostalo?

Asi 22 - ôsmi nepovedali nič (väčšinou iba prešli okolo nás:), dvanásti povedali, ale zábery sa nedali použiť, dvaja počúvali niečo v rádiu (nevedeli čo) a jeden týpek počúval v sluchátkach iného človeka.. telefonoval.

Z toho 11 bolo takých, že nechceli byť natáčaní (buď to vyslovene povedali alebo nás len odignorovali). Celkom ma prekvapilo, že väčšine natáčanie nevadilo a vôbec, čakal som, že budú odpornejší. Ktovie, možno ľudia, počúvajúci viac hudby majú sklony byť fajn. :) No a prečo sme nepoužili zvyšok?

Nuž.. párkrát zblbla pamäťová karta, raz sa nám vybil mikrofón, na niektorých lokáciách bol strašný rámus a ľudia rozprávali príliš ticho, no a niektoré zábery boli proste naprd.

Čo počúvajú ľudia v nepoužiteľných záberoch?

Niektorí vtipálci nás obvinili z neobjektivity, ba dokonca, že sme vyhľadávali len "nejakých fetujúcich intelektuálov" :) Treba si uvedomiť, že sme nerobili žiadny objektívny výskum, iba sme sa čisto zo zaujímavosti pýtali ľudí. Každopádne, tu je zoznam všetkého, čo sa do videa nedostalo:

Nirvana, Miro Žbirka (v rádiu), Shrek OST, rádio (Európa 2), David Guetta, Lady Gaga - Government Hooker, Paul McCartney, Queensryche - Silent Lucidity, Eminem ft. Bruno Mars - Lighters, Nelly - Just a Dream a opäť nejaké neidentifikované radio.

Dôvod, prečo relatívne málo ľudí počúva chobotiny z rádií je zrejme ten, že ich hrajú v rádiách. Keď počúvajú niekde rádio celý deň, radšej si pustia vlastnú hudbu.

Natáčanie a strihanie

Všetky zábery sme natočili za niečo vyše 9 hodín v priebehu 3 dní. Z natočených ~45 minút sa do videa dostalo necelých 7. Pôvodne malo video 12 minút, ale v rámci zvýšenia akčnosti sme ho skresali o 5 minút.

Čo sa týka techniky, mali sme foťák Canon EOS 600D, mikrofón/diktafón/niečo Zoom H4n, nástavec a pol metrový audio kábel z Tesca. ;)

Strihali sme v Adobe Premiere Pro CS6. Trvalo to okolo 25 hodín (ťažko povedať koľko presne) a takto vyzeral výsledný timeline projektu (klik pre veľkú verziu):

Celé robenie tohoto videa nás strašne bavilo, takže je dosť možné, že sa onedlho dočkáte ďalšieho. :)

napísal , 27 May 2012

5 komentárov

komentuj ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom
 1. Kuka [ Nedeľa 27.5.2012, 22:42 ]

  Nice behind-the-scenes info :)

  Btw, ten screenshot Premiere Pro mi neprijemne pripomenul you-know-what :D

  Tesim sa na dalsi stuff co vyparadite, keep 'em comin' :)

 2. Phillip [ Sobota 2.6.2012, 17:25 ]

  Awesome, som rad ze aj tu nsvk sa nieco take robi :)

 3. kjub [ Utorok 5.6.2012, 11:42 ]

  ja len ze nabuduce bez anketarov v zabere. je to tazky ego trip a nikto na nich neni zvedavy. ani len na hlas. ale ked uz musi predvadzat aku anglictinu ma tak aspon nech sa nerve do zaberu diky.

 4. mulpogu [ Utorok 14.8.2012, 20:49 ]

  hanba!!!! ani 1 nemal Depeche Mode!! -_- ;)

 5. yablko [ Streda 15.8.2012, 01:04 ]

  za tých zaskakujem ja;)

ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom