Scott Pilgrim vs. the World (2010) by 81403

napísal , 16 Oct 2010 [ Filmy ]

Recenzia Scott Pilgrim vs. the World
by Edgar Wright, as seen by 81403

S radosťou a nadšením môžem konečne povedať, že som videl film inšpirovaný hrami, ktorý nestál za hovno! \o/
Podotýkam, že inšpirovaný hrami ako takými a nie priamo konkrétnou hrou, na to si musíme ešte počkať. Lepšie povedané - inšpirovaný komixom, ktorý bol inšpirovaný hrami ako takými. :)

Príbeh sa točí okolo 22 ročného nerda a basáka, ktorý chce chodiť s babou jeho snov (doslova) a musí preto poraziť jej 7 bývalých. Ak vám to príde ako blbosť, vôbec sa nebudem čudovať. :) Príbeh v podstate nie je až taký dôležitý a slúži ako základ na ktorom môže stavať jadro filmu, ktorým je jeho forma. Over-the-top, komixová, plná pixelov, mincí padajúcich z nepriateľov, zvukových efektov napísaných na orazovke, ukazovateľov zdravia a neskutočného množstva ďalších vecí nesúcich sa v tomto štýle.

Celý film je jednoznačne určený pre nerdov/geekov, ktorých aspoň trocha fascinujú hry alebo komixy a skoro každá sekunda predstavuje dávku čistej nerdy radosti. :) Nuž, nie je to pre každého a to je zrejme aj dôvodom prečo bolo u nás na premiére v kine asi 15 ľudí, z ktorých štyria sme boli my. People, I am disappoint.

Pre lepšiu predstavu ako môže niečo také vyzerať by mohol pomôcť trailer

Pôvodne som chcel vyzdvihnúť pár scén, ale potom som si uvedomil, že skoro všetky boli vtipné, plné energie, štýlu a bola by škoda ich spoilovať. :) Dokonca ešte aj úvodné Universal logo!

Samozrejme nečakajte nejaké hlboké myšlienky, tu ide o zábavu a štýl a to si myslím, že sa Edgarovi Wrightovi a spol. fakt podarilo. Z filmu som mal taký dobrý pocit, že ma počas neho viackrát napadlo ako si ho hneď musím kúpiť na bluray-i keď vyjde. :)

Asi by bolo na mieste aj porovnanie s komixom, ale bohužiaľ som z neho preletel možno 20 strán a aj tak pochybujem, že by ho niekto v týchto končinách čítal. Ale podľa tých 20-tich strán sa mi zdá, že bol prenesený viac ako adekvátne. :)

So yeah, ako hovorí tagline: an epic of epic epicness!

5/5

napísal , 16 Oct 2010

1 komentár

komentuj ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom
  1. Rayiner [ Pondelok 22.8.2011, 12:51 ]

    Super recenzia.Filmík je ready na pozretie :)

ku každému komentáru sa v databáze ukladá iba meno, text a dátum, iba za účelom zobrazenia pod článkom
neukladá sa email, IP adresa ani informácie o prehliadači a údaje sa nepoužívajú na reklamu, newsletter, na žiadnu ekonomickú aktivitu, nikam sa neposielajú, sú v databáze len aby sa mohli zobraziť pod článkom